Zatopilo vám riadiacu jednotku komfortu v Superbe, Passate, Audi A4?

image02

Našli ste vo svojom VW Passat, Škoda Superb, Audi A4 vodu a zatopilo vám riadiacu jednotku komfortu? Neviete si vysvetliť príčinu, pretože toľko vody nemohlo byť z vašich topánok a nikde inde vám do auta okolo dverí netečie?

Vysvetlenie je pomerne triviálne. Pod plastom, ktorý zakrýva mechanizmus stieračov – ten plast cez ktorý trčia hriadeľky stieračov (tento plast sa volá slangovo torpédo) sa nachádzajú po bokoch odtokové kanáliky, ktoré odvádzajú vodu a nečistoty z prednej časti auta (čelného skla a okolia pod sklom) smerom dolu gumenými hadicami z vnútornej strany blatníkov.
Ak sa tieto kanáliky časom zapchajú nečistotami ako rôzne kúsky lístia, hmyzu, halúzky a podobne, stane sa z tohoto priestoru vanička v ktorej sa začne zbierať voda. Žiaľ jediným odtokom z nej sa stane nasávanie vzduchu do vašej klimatizácie, ktoré v najnižsom bode končí pri vašich nohách.
Touto aj keď nepravdepodobnou, ale jedinou možnou cestou sa voda dostane na podlahu šoféra aj spolujazdca. Riešenie problému je veľmi jednoduché. Stačí zmontovať dole stierače a torpédo (plast pod stieračmi) a vyčistiť odtokové kanáliky (dierky s priemerom asi jeden centimeter) ktoré sa nachádzajú v oboch rohoch tohoto priestoru.

Tento problém so zatečenou podlahou majú aj autá na platforme VW Golf (teda aj Škoda Octavia, Seat Leon a Audi A3) avšak u nich nieje riadiaca jednotka komfortu umiestnená tak neštastne v podlahe pod nohami šoféra.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *