Záhada rozbitého zadného okna

image00

Stalo sa vám, že ste ráno na parkovisku našli vaše auto s rozbitým zadným oknom?
Mohli ste vylúčiť vandalizmus, pretože ste parkovali v uzavretom dvore?

Vylúčili ste aj nejaký padnutý predmet, pretože ste neparkovali pod oknami a žiadny cudzí predmet ste medzi rozbitým sklom nenašli? Rovnako ste ani neparkovali pod okrajom strechy, takže to nemohol byť ani napríklad zmrznutý cencúľ (ktorý sa mohol kým ste prišli k autu roztopiť)? Dokonca sa mohlo stať, že ste boli pri aute, keď okno samovoľne prasklo a rosypalo sa?

Záhada bude pravdepodobne v relé vyhrievania zadného skla. Skúste sa zamyslieť, či ste nepoužili spínač vyhrievania zadného okna. Ak áno, zrejme je vaše relé už staré a nevyplo vyhrievanie včas. Teplota zadného okna rástla, a potom už stačila len kvapka chladnej vody, alebo vločka snehu, prípadne nejaký otras a sklo sa rozbilo.

V niektorých autách je toto relé samostatná súčiastka a v niektorých sa nachádza priamo v spínači ovládania ohrevu zadného okna. Predtým, než nalepíte nové zadné okno, skontrolujte si, alebo rovno vymeňte spínač, prípadne relé ovládania výhrevu zadného okna. Ak to neurobíte, budete musieť čoskoro okno kupovať znovu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *